Tämä kirja on ilmestynyt äänikirjana 26.3.25 ja sen kustntaja on Saga Egmont. Äänikirjan pituus on vajaat 5 tuntia ja sen lukee Netta Herranen. Kallion kuunnellut äänikirjat tästä linkistä.
*
Hulppea työmatka avaa menneisyyden haavat.
Kirsi on paitsi menestynyt työssään sijoittajana, myös kihloissa sijoitusyrityksen johtajan Clausin kanssa. Yllättävä työmatka potentiaalisen asiakkaan luo on kuitenkin suistaa Kirsin sliipatun elämän raiteiltaan, kun käy ilmi, että kohteena on tuttu paikka hänen menneisyydestään. Vihervaaran hulppea kartano hevostiloineen palauttavat hänen mieleensä alemmuudentunteen, Vihervaaran naisten halveksunnan ja ennen kaikkea katkeran ihastuksen kartanon omistajaperheen poikaan Mikaeliin.
Nyt Kirsillä ja Clausilla on edessään työtehtävä: pelastaa Vihervaara taloudelliselta tuholta. Kirsi saa kuitenkin nopeasti huomata, ettei menneisyyden keskellä ole helppoa pitää kiinni nykyhetkestä.
*
Kirsi matkustaa yllättäen maatilalle, jolla on historiansa. Hänen miesystävällään on jotain salattavaa muutenkin. Kiva kirja, mukavaa, että löysin tämän uuden kirjailijan ja näitä luetaan äänikirjoiksi. Annan kirjalle 4 tähteä.
Ei kommentteja:
Lähetä kommentti
Jätähän rohkeasti kommenttisi, ideasi tai muu viestisi.
Yritän vastata kaikkiin kommentteihin.