Sivut

sunnuntai 4. tammikuuta 2026

Asta Ikonen: Rakkautta vai rikkautta


Tämä kirja on ilmestynyt kesällä 2024 ja sen kustantaja on Lind & Co. Äänikirjan pituus on reilu 3 tuntia ja sen lukee Anna-Maija Koskinen. Kuuntelin nyt ensimmäistä kertaa tämän kirjailijan kirjoja. 
*
Stina on varakkaan yrittäjäperheen tytär, joka on kurkkuaan myöten täynnä luksuselämää ja sitä, että vanhemmat tyrkyttävät hänelle varteenotettavia sulhasehdokkaita. Hän päättää viettää täysin erilaisen kesän ja lähtee hetken mielijohteesta ystävänsä kanssa Suonenjoelle mansikanpoimintaan. Sitä ennen on tehtävä muutama toimenpide, koska hänen kasvonsa ja nimensä ovat julkisuudesta tutut. Hiusvärillä ja nimenvaihdolla saa ihmeitä aikaan!
Mansikkafarmilla hän sulautuu muiden nuorten joukkoon, nauttii suuresti työstään ja saa uusia mukavia ystäviä. Raskaassa hommassa hän saa selkänsä kipeäksi ja sydämensä myös, kun eräs poimija osoittautuu muita kiinnostavammaksi tapaukseksi, mutta erittäin hankalaksi valloittaa.

Asta Ikosen kesäinen Rakkautta-kirjasarja viihdyttää niin riippukeinussa kuin lenkkipolullakin. 

*

Kivan kesäinen kirja, jossa sekä mies että nainen päätyvät samalle mansikkamaalle tunnistamatta toisiaan. He tutustuvat toisiinsa ja ihastuvatkin, mutta eivät sitten saakaan toisiinsa yhteyttä... Mukava tunnelma tässäkin kirjassa. Suosittelen. Annan tälle kirjalle 4 tähteä. 

Ei kommentteja:

Lähetä kommentti

Jätähän rohkeasti kommenttisi, ideasi tai muu viestisi.
Yritän vastata kaikkiin kommentteihin.